Aktualności

Odpowiedź prezesa do spraw medycznych Centrali NFZ Bernarda Waśko dotycząca zasad funkcjonowania poradni żywieniowych w okresie epidemii

Szanowni Państwo,

W załączniku znajdziecie Państwo stanowisko Centrali NFZ z dnia 8 kwietnia 2020 r. przesłane do Prezesów towarzystw żywieniowych – PTŻK i Polspenu w sprawie  w sprawie aktualnego sposobu realizacji i rozliczania świadczeń w zakresie żywienia dojelitowego i pozajelitowego w warunkach domowych.

pdf Dokument do pobrania jako PDF

Czytaj dalej

Zalecenia postępowania w leczeniu żywieniowym – dojelitowym i pozajelitowym w warunkach domowych w czasie stanu epidemii SARS-CoV 2” opracowane wspólnie przez Polspen i PTŻK.

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do lektury „Zaleceń postępowania w leczeniu żywieniowym – dojelitowym i pozajelitowym w warunkach domowych w czasie stanu epidemii SARS-CoV 2” opracowanych wspólnie przez ekspertów Polskiego Towarzystwa Żywienia klinicznego oraz Polspenu reprezentujących największe ośrodki leczenia żywieniowego w Polsce. 

pdf Dokument do pobrania jako PDF

Czytaj dalej

Korzyści z członkostwa w Stowarzyszeniu

Korzyści z członkostwa w Stowarzyszeniu:

  • Możliwość dyskusji, współpracy, wymiany doświadczeń oraz wzajemnej pomocy pomiędzy członkami będącymi świadczeniodawcami udzielającymi świadczeń w zakresie leczenia żywieniowego w warunkach domowych.
  • Stowarzyszenie jest platformą komunikacji z ustawodawcą i płatnikiem w aspekcie świadczeń domowych żywienia do- i pozajelitowego w warunkach domowych, przez co członkowie mają możliwość łatwiejszego sygnalizowania i rozwiązywania problemów pojawiających się podczas bieżącej działalności.
  • Stowarzyszenia wspiera członków podczas kontroli świadczeniodawców przez upoważnione instytucje.
  • Stowarzyszenie zapewnia opiekę prawną dla członków Stowarzyszenia, w zakresie przedmiotu działalności.
  • Stowarzyszenie monitoruje i kształtuje stan prawny w zakresie leczenia żywieniowego w warunkach domowych, dzięki czemu członkowie posiadają dostęp do informacji na temat zmieniających się regulacji prawnych.
  • Misją Stowarzyszenia jest kształtowanie profesjonalnych standardów udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie leczenia żywieniowego w warunkach domowych, dzięki czemu Członkowie mają możliwość podnoszenia jakości świadczonych usług;
Czytaj dalej

Członkowie stowarzyszenia:

dolny pasek

Zaloguj

fb iconLog in with Facebook
create an account